4. 12. 2020 Tomáš Anděl

Finálový víkend Hitpoint Winter v kostce

Po týdnech ligové části a první dávce playoff nyní Hitpoint Winter míří do úplného finále. Do stávající fáze se probojovaly týmy: Repre Gold, Cyber Gaming a eSuba. Jak konkrétně bude probíhat finálový víkend a na co se můžete těšit?

V sedmi hracích dnech základní části se z osmi celků probojovalo nejlepších šest do playoff, do kterého postoupily celky: Repre Gold, Cyber Gaming, eSuba, Absolute Legends, Vikingekrig Esports a Inside Games. Mimo vyřazovací část skončily tedy Eclot Gaming a Inaequalis.

V sedmi hracích dnech základní části se z osmi celků probojovalo nejlepších šest do playoff. V něm utvořily týmy na třetím až šestém místě čtyřčlennou část pavouku o postup do semifinále. Esuba si nejprve dokázala poradit poměrně jednoznačně s Inside Games a o postup se následně utkali proti Absolute Legends.

Právě Absolute Legends jako jediný tým využil dvou míst pro cizince a nabral Holanďana Cybonoxe a Kypřana Ivoka. Právě tito dva hráči byli chváleni za jejich výkony v základní části a své kvality potvrdili i v playoff sérii proti Vikingekrig, kterou po úvodní prohře dokázali vyhrát 3:1. Na eSubáky už to ale nestačilo a po prvních dvou vyrovnaných hrách o šance na medaile přišli porážkou 1:3.

V druhé části pavouku byly pouze dva nejlepší týmy ze základní části. V sérii na tři vítězné hry ukázali svou dominanci z ligové fáze hráči Repre Gold, kteří si výhrou 3:1 nad Cyber Gaming zajistili postup do samotného finále. V první hře přitom kyborgové jasně zvítězili, ale v dalších hrách už šlo o poměrně jednoznačnou záležitost, takže Repre Gold potvrdili roli favorita…

Cyber Gaming však naději na celkové vítězství stále mají, ale své druhé místo z ligy musí nyní potvrdit i v playoff, kde je čeká eSuba. Ta je velkým pojmem na domácí scéně, jelikož jde o náš historicky nejúspěšnější tým. Do týmu před startem vyřazovací části přišla posila, konkrétně Jakub „Garp“ Novotný, který se v prvních zápasech předvedl na jedničku a bude chtít eSubě pomoci k dalšímu titulu.

První BO5 série se odehraje již v sobotu 5. prosince mezi eSubou a Cyber Gaming. Vítěz postoupí do velkého finále, ve kterém již čekají zkušení borci z Repre Gold. Čtyři z pěti členů tohoto týmu v minulosti oblékali dres již zmiňované eSuby a jde o jednoznačně nejzkušenější sestavu v Hitpoint Winter.

Všechny duely se budou hrát stylem BO5 a vše odstartuje sobotní pre-show, do které se zapojí i zajímaví hosté a už jen kvůli nim rozhodně doporučujeme připojit se na stream už v 17:00, hodinu před startem úvodní hry. O komentář zápasů se podělí trojice Roman Dufek, Tomáš „Mortsche“ Anděl a Petr „Xnapy“ Jirák.

Trenér eSuby Luong „Narama“ Nguyen věří, že rozhodne disciplína: „V obou případech to bude vždy otázka naší discplíny v early game. Pokud toto ustojíme (obzvlášť proti CG a jejich chaotickému stylu hraní), řekl bych, že máme dobrou šanci na výhru. Jak proti CG, tak i proti Repre mě bude hlavně zajímat jak si povede Jellou v jungle matchup a zda-li za tu dobu dokázal už vyzrát,”.

Richard „Micro“ Mendl věří, že jeho Cyber Gaming na titul mají: „Kluci se těší, přece jen je to finále a chuť do zápasu klukům nechybí. Jestli si věříme na titul? Jasně, je důležité si věřit. Esuba teď posílila Garpem což je posunulo, ale i tak si myslím že vyhrajeme. Repregold vnímám jako kvalitního soupeře, ale už jsme si ukázali, že jdou porazit, takže jsou hratelní a věřím, že na to máme,”.

Harmonogram finálového víkendu Hitpoint Winter:

  • Sobota 5. 12 17:30: Pre-show
  • Sobota 5. 12 18:00: Cyber Gaming vs. eSuba
  • Neděle 6. 12 17:30: Pre-show
  • Neděle 6. 12 18:00: Repre Gold vs. TBD