27. 11. 2020 Tomáš Anděl

Jaké týmy se představí v play-off Hitpoint Winter?

Základní část je u konce a máme před námi play-off, ve kterém se představí šest týmů. Díky novému formátu nás čeká opravdu zajímavá tahanice o to, kdo na konci roku bude držet titul česko-slovenské jedničky v League of Legends. Kdo se v samotném play-off představí a jak mohou jednotlivé týmy zabojovat o titul?

Inside Games – Všechny oči sledují Sajatora

Inside Games jsou složeni zejména z nováčků na kompetitivní scéně a nikoho tak nepřekvapilo, že první týden zakončili se skóre 0:2. Pak ale začal kouzlit midlaner Sajator, který byl hlavní hvězdou série pěti výher v řadě. Pak se ale zase vše změnilo a Inside Games začali prohrávat zápas za zápasem, takže základní část zakončili se skóre 5:9 a jen tak tak proklouzli do play-off.

Své schopnosti v průběhu splitu v malých dávkách ukázali v podstatě všichni hráči, ale pokud má tento tým v prvním kole play-off porazit eSubu, bude to pravděpodobně díky Sajatorovi. V sérii výher vypadal skvěle i jungler Vlaren, který právě Sajatorovi výrazně pomáhal v tom, aby měl co největší vliv na hru.

Vikingekrig Esports – Jedinečná cesta

Mladá pětice z Vikingekrig se do ligy kvalifikovala vítězstvím v druhé lize a ani na nejvyšší úrovni se rozhodně neztratili. Podobně jako Inside Games se i vikingům dařilo hlavně v prvních kolech, kdy dost možná těžili z větší sehranosti než většina jejich konkurence. Soupeři si jistě budou dávat pozor na pick Kayle, se kterou Welcom hned čtyřikrát získal MVP. Netradičních šampionů ale mají Vikingekrig ve svém repertoáru hned několik a už delší dobu jsme nemohli vidět například Deepeho Annie a stále čekáme, až jeho oblíbený Vladimir nebude v banu.

V tomto týmu může zazářit každý, ale nedá se říct, že by tým měl hlavní hvězdu. Hlavními playmakery, na kterých hra může stát, jsou však Sacrifice a Sysak, kteří na svých oblíbených šampionech mohou výrazně ovlivnit celou hru. V závěru splitu se však zdálo, jakoby vikingům došly síly a jejich soupeři je začali dohánět. Jak se předvedou v samotném play-off je velkou záhadou, ale postup do semifinále se přes Absolute Legends rozhodně zdá reálné.

Absolute Legends – Nesporná síla cizinecké legie

Jediný tým, který na konci ligové fáze měl na své soupisce dva cizince. Ti na diváky zapůsobili skvělým způsobem a právě Ivok se Cybonoxem byli hlavními hvězdami v cestě za finišem na čtvrtém místě. Tyto celky se utkaly poměrně nedávno a Absolute Legends měli jasně navrch. Soupeři trpěli hlavně na Cybonoxova Hecarima, ale nizozemský jungler má v záloze i další picky, z nichž jednoznačně vyniká jeho Skarner. Cybonox dokonce ovládl MVP žebříček, jelikož byl zvolen mužem zápasu ve všech osmi týmových výhrách.

Kypřan Ivok si ve čtrnácti zápasech zahrál hned devět šampionů, čímž dosti stížil přípravu svých soupeřů. Výborně ale vypadal zejména na Fioře a bude zajímavé sledovat, jaké picky vytáhne v průběhu play-off tažení. V sestavě zaujmul také Jaacoolb, jenž se vyžívá v engage supportech a nejvíce mu očividně sedí Leona, s níž vyhrál šest z devíti zápasů.

CZC.eSuba – Jak zaplnit díru po Jejkym?

Ve spojitosti se zhoršenými výsledky eSuby se často mluví o Jejkym, který tým po letním splitu opustil. Přestože není pochyb, že je tým složený z individuálně nadaných hráčů a společně trénuje, jako v lize málokdo, výsledky zatím zůstávají za očekáváním. Všechno může změnit nový toplaner Garp, který v sestavě nahradí Bobiistu.

Nedá se sice říci, že by problém eSuby byl v jednotlivci, ale občas jediný dílek skládačky pomůže k velké přeměně. Tým v ligové části držel hlavně midař Random, který tvořil hlavní část týmového poškození a svými statistikami předčí i většinu hráčů z dvojice výše umístěných týmů. V týmu má ale další čtyři velmi kvalitní hráče a klíčové tedy zřejmě bude, jak bude v play-off vypadat týmová souhra.

Cyber Gaming – AD LeBlanc aneb šílenosti, které fungují

Zábavnější tým na sledování bychom hledali jen těžko. Cyber Gaming už v Hitpoint Winter zkoušeli třeba Nasuse, nečekaně vyšel i pick AD LeBlanc proti eSubě. Týmovou hvězdou je jednoznačně Dread, který se solidně drží i v momentech, kdy se kolem něj celý tým řítí do záhuby. Brilantních výkonů však dosahovali všichni jeho spoluhráči. Lipánek zářil na Nidalee, Adiss se předvedl na Camille, Sirinox vyhrál všech šest her za Jhina a Zeussak zatím působí jako správný golem.

V týmu hned několikrát zaskakoval také Goblin (Ordno) a můžeme spekulovat, zda se představí také v play-off. Neustálé fighty, nečekané pohyby po mapě i agresivní playe, to jsou Cyber Gaming, kterým tento chaotický styl vystačil na druhé místo. Díky tomu skončí tento tým nejhůře na třetím místě a klidně ještě může zabojovat o titul. Kyborgové totiž hned několikrát ukázali, že na Vyvolávačově Žlebu dokáží porazit každého.

Repre Gold – Zkušenosti přináší ovoce

Asi nejzkušenější sestava ligy zatím slaví úspěchy a po kolísavých výsledcích v úvodních zápasech se týmový stroj rozjel naprosto famózně, série devíti výher mluví sama za sebe. Nejlepší tým základní části si MVP ocenění dělí poměrně rovnoměrně a hned třikrát fanoušci ocenili Jejkyho, Wondra i Vaskeda. Danymu se zatím úspěšně daří umlčovat všechny pochybovače, základní část dohrál s KDA 5,2 a v hvězdami nabitém týmu dokonce tvořil největší část poškození.

Také midlaner Proker se po návratu ze zahraničí prezentuje kvalitními a hlavně stabilními výkony. Na tento tým se vzhledem k hloubce champion poolu jednotlivých hráčů připravuje opravdu těžko, což si na vlastní kůži vyzkoušela i CZC.eSuba, která i přes pět banů na Jejkyho klíčový duel prohrála a nejúspěšnější jungler domácí scény tuto hru navíc s Jarvanem zakončil s bilancí 5/5/19. Jedno je tedy jisté. Do play-off půjdou zástupci Repre Gold jako největší favorité.