20. 12. 2020 Krewca

Novinky v Hitpoint Masters 2021

Přinášíme vám dlouho očekávané novinky o kompetitivní sezóně 2021!

Česko-slovenskou scénu dlouhodobě sužují problémy ohledně stability jednotlivých týmů a jejich soupisek. Obměna i v samotném průběhu jednoho kalendářního roku bývá opravdu výrazná, a proto jsme se rozhodli v roce 2021 ve spolupráci s Riot Games ligu uzavřít a se všemi zúčastněnými týmy uzavřít roční smlouvu.

Doufáme, že poskytnutím stability týmům umožníme zajištění co nejlepších podmínek pro samotné hráče a zároveň také potřebný čas na dlouhodobou koncepční práci na poli kompetitivního League of Legends. Seznam týmů v nadcházející sezóně bude určen na základě výběrového řízení, do nějž se může zapojit jakákoliv herní organizace splňující podmínky vstupu.

Do Hitpoint Masters tedy v letošním roce nebudou probíhat kvalifikace, do nichž v minulých letech hráči vstupovali zpravidla bez organizace, pod kterou následně postoupivší celky vstoupily.

Slot z předcházející sezóny budou mít možnost obájit organizace eSuba, SINNERS, Cyber Gaming a Vikingekrig Esports. Tým SAMPI se svého slotu vzdal.

Výběr zbývajících týmů bude prováděn na základě řady faktorů, jako jsou strategické zájmy, operační struktura, týmového zázemí nebo práce s komunitou. Registrační formulář je již nyní volně dostupný na tomto odkazu.

Tímto chceme vyzvat všechny herní organizace, a právní subjekty k jedinečné možnosti účasti v největší česko-slovenské League of Legends lize s možností postupu na European Masters.

Vyplněný registrační formulář zasílejte na email marek.krejcik@hitpoint.cz a v kopii ondrej.baca@hitpoint.cz s předmětem „<Název týmu> – Masters 2021 Registrace“. Deadline pro zaslání registrací je 6.1.2021 ve 23:59, vybrané organizace budou kontaktovány nejpozději 8.1.2021.

Zaslané informace budou použity pouze pro účely přihlášky a její případné konzultace se zástupci Riot Games a ostatních ERL lig. Společnost Hitpoint s.r.o. se zavazuje, že takto sdělené důvěrné informace nebude šířit mezi jiné subjekty v České a Slovenské Republice.

Jak to bude s 2. ligou?

Na druhou ligu samozřejmě nezapomínáme. Vzhledem k uzavření Hitpoint Masters ligy bude druhá liga líhní pro mladé talenty a určitě bude zajímavé ji sledovat.

Na jaře znovu pojede ve stejném formátu, jako známe z léta – 8 týmů, 14 hracích kol a napínavé playoff, které nám určitě přinese stejně výbušné bitvy, jako byl legendární reverse sweep od Vikingekrig Academy proti akademii eSuby.

Slot v uzavřené kvalifikaci si z předcházející sezóny zachovaly týmy eSuba Academy, Cyber Gaming Academy, Vikingekrig Academy a Gaming Team Kravaře. O účastnících rozhodnou celkem čtyři otevřené a jedna uzavřená kvalifikace. Ta první proběhne už 2.1.2021. Sledujte naše sociální sítě a skupinu LoL eSports CZ/SK, kde vždy zjistíte nejnovější informace.

Připomínáme, že pro účast organizace v Masters i 2. lize je potřeba mít IČO právnické osoby (s.r.o., z.s. či obdoba v místě daňového domicilu organizace) a vyplnit zjednodušenou příhlášku podobnou zájemcům o hlavní soutěž. Těšíme se!