2. 1. 2021 Krewca

Novinky v pravidlech Masters 2021

Hitpoint Masters jarní liga se nám pomalu blíží a nastal čas, abychom aktualizovali pravidla podle nových požadavků od Riot Games. Momentálně probíhá překlad, avšak to nám nebrání vám v krátkosti shrnout, jaké novinky vás v novém roce čekají.

Behaviour checky pro všechny!

Vadí vám toxicita profesionálních hráčů? To Riotu taky! Proto se po naléhání rozhodli zavést povinné kontroly chování pro všechny hráče účastnící se všech ERL lig. Hráči byli celý letošní rok upozorňováni na to, že mohou probíhat namátkové kontroly jejich účtů na live serverech a že se mají chovat slušně, proto jsme sami zvědaví, se kterými hráči se v jarní lize neuvidíme, neboť nedokázali udržet své emoce na uzdě a nevybíravě se pustili do svých spoluhráčů. Hrajte slušně, buďte slušní!

3 importi v Masters lize!

Riot Games se rozhodli rozvolnit pravidla pro importy a to následovně: „Týmům je povoleno zapsat do základní sestavy 3 importované hráče za podmínky, že ve stejný moment budou v sestavě alespoň 3 Lokálně Trénovaní Reprezentanti“. Pro CZ/SK region to přináší určitá pozitiva i negativa – naši hráči se budou moci lépe prosazovat v zahraničí, neboť týmy nebudou limitováni omezením pouze na 2 importované hráče, avšak i u nás v Masters lize tak můžeme vidět tým složený ze 2 domácích (+ 1 na lavičce) a 3 importovaných hráčů.

Povinné sociální sítě pro hráče!

O smlouvách s týmy jsme již informovali v příspěvku o uzavření ligy. Hráči podepisovali smlouvy již v letošním roce formou souhlasu s pravidly ve formuláři a potvrzením od rodičů (pro nezletilé hráče). V letošním roce se systém registrací značně rozšíří a po hráčích budeme vyžadovat i aktivní práci v rámci ligy na Facebooku a Twitteru.

Světově unikátní týmové tagy i hráčské přezdívky!

V následující sezóně se bohužel budeme muset rozloučit s duplicitami v oblasti „tricode“ (zkratek týmů) a přezdívek. Už nikdy tedy neuvidíme v ERL tag IG (Inside Games, Invictus Gaming) nebo přezdívku Dread (náš Jan Hrbáč a korejský hráč Lee Jin-hyeok). Všichni ovlivnění si budou muset vymyslet přezdívky/tagy nové, jelikož priorita ve vlastnictví přezdívek/tagů je ve prospěch hráčů v hlavních ligách (LEC, LPL, LCK …). Toto pravidlo platilo již v letošním roce, avšak Riot se rozhodl jej nově vynucovat povinně.

 

Původní pravidla Hitpoint Masters Summer 2020: https://hitpoint.cz/ERL_Rulebook_v1.05.pdf
Původní pravidla Hitpoint Winter 2020: https://hitpoint.cz/ERL_Rulebook.pdf
Originální anglická pravidla: https://drive.google.com/file/d/1hVDTBk7tbaZ6T4fw7P1QY31YLIvYB-Qc/view?usp=sharing (kopie verze 0.1, může se kdykoliv změnit na základě rozhodnutí Riot Games)
Nová pravidla Hitpoint Masters Spring 2021: Právě probíhá překlad do CZ