27. 11. 2020 Tomáš Anděl

Play-off predikce: Jak to vidí komentátoři?

Play-off se blíží a v úvodním kole se můžeme těšit rovnou na tři BO5 série. Jak jednotlivé zápasy predikují přední domácí  komentátoři?

CZC.eSuba vs. Inside Games

Tomáš „Mortsche“ Anděl: 3:1

Tato série by měla být formalitou pro eSubu, ale i přesto si myslím, že jednu hru si neuhlídají a nebude to 3:0 stomp. eSuba v základní části neprošla s čistým štítem a i když se jejich výkony podle mého postupem ligy zlepšovaly a během dvou týdnů nejspíš spravili díky jejich coaching staff hodně velkých problémů, tak si pořád myslím, že jedna hra jim může utéct. eSubě by ale nemělo dělat problém se adaptovat po jedné nepodařené hře (ať už v draftu, nebo v gameplayi pokud přišly zbytečné chyby) a jednoduše pak doklepnout sérii. Určitě budu sledovat matchup Sajator vs Random i když midař IG byl spíše na klesajícím trendu po explozivním startu, naopak Random snad vždy zářil a byl za mě highlight hráč eSuby. A nebyl bych vůbec překvapen, kdyby to byl 3:0 stomp, pokud eSuba ukáže, že se výborně připravili na playoff, aby podali přesvědčivý výkon proti slabšímu celku.

Roman Dufek: 3:0

Vzhledem ke stylistickému matchupu mezi týmy (mid heavy) se zdá, ze ESB i IG sdílí slabiny a silné stránky. Průměrně je podle mě eSuba silnější. Esuba vyhraje 3:0.

Prokop „Hippowan“ Sojka: 3:0

Od této série čekám jednoznačné vítězství hráčů eSuby, kteří podle mě předvedou svou individuální převahu. Vzhledem k nevyrovnaným výkonům v základní části očekávám, že mají o to větší motivaci ukázat dominantní výkon. IG vypadali, jakoby jim v závěru došla šťáva, ale pokud potrápí eSubu, bude to díky Sajatorovi, který v prvních týdnech ukázal, že dokáže celý svůj tým vzít na záda a dovést hru do vítězného konce.

Honza „Kangae“ Sekanina: 3:0

První z duelů bude za mě asi nejméně vyrovnaný, protože nastoupí gigant české scény eSuba proti celku Inside Games, kteří i přes dobrý začátek sezony skončili na posledním postupovém místě se sedmi prohrami v řadě. Ačkoliv se ani jejich soupeř nemusí zdát být v nejlepší formě, tak věřím, že i přes změnu na toplane zvládne Random, Hiro a Rufus dostat svůj playoff buff a hry tak naklonit právě na stranu svého týmu. Botlane eSuby byla velkým klíčem k úspěchu ve dvou duelech proti IG a řekl bych, že právě tam také leží slabina týmu. Nejsilnějším hráčem IG je rozhodně Sajator, ale čelit nejlepšímu midlanerovi u nás v lize je velmi těžké a urvat si tak 1v1 výhodu bude takřka nemožné. Pokud by se Sajator alespoň v jedné hře zvládl dostat napřed s pickem jako Leblanc, Akali či Irelia, tak bych věřil, že IG zvládnou urvat alespoň jednu hru. Tenhle scénář však nečekám a rookie squad v BO5 sérii proti eSubě trochu odsuzuji a má predikce je 3:0 pro tým eSuba.

Absolute Legends vs. Vikingekrig Esports

Tomáš „Mortsche“ Anděl: 2:3

Čekal bych, že tato série půjde do pěti her. Oba týmy nám během základní části ukázaly své kvality, ale podle mě bo5 formát bude vyhovovat spíše Vikingům. Jak díky zkušenostem a dlouhodobé sehranosti nejen z druhé ligy, ale i díky tomu, že se podle mě zvládnou připravit na soupeře lépe a využít dvoutýdenní okno před playoffs lépe než AL. Od AL očekávám agresivní hru, kde nebudou chtít pouštět nic zadarmo, ale pokud se tím vikingové nenechají otřást a budou stát pevně nohama na zemi, tak očekávám 3:1, nebo i 3:0 sweep od VIK. Pokud AL přijdou s dobrou přípravou, tak podle mě mají šanci to dotáhnout do pěti her, ale stále bych favorizoval Vikingy. Pro AL bude naprosto stěžejní dvojice importů Ivok a Cybonox – na jejich výkonech podle mého leží naděje AL a rád bych v draftech viděl, aby tito dva hráči dostali potřebný prostor a VIK by si měli na to nebezpečné duo dávat pozor.

Roman Dufek: 1:3

Vikingekrig mají ke konci základní části winstreak 4 her, aL jsou poslední den 0:2. Snad jim dvoutýdenní pauza pomohla. Vzhledem k trendu vyhraji VIK 3:1.

Prokop „Hippowan“ Sojka: 2:3

Čekám souboj kvalitativně vyrovnaných týmů, který může skončit v podstatě jakkoliv. V posledních zápasech vypadali AL o trošku lépe, ale v BO5 formátu věřím, že vikingové budou těžit z větší týmovosti a společným zkušenostem. Koneckonců, reverse sweep proti eSuba Academy si musí pamatovat asi každý divák druhé ligy. Hodně bude záležet na souboji junglerů, protože Cybonox i Sacrifice mají velký vliv na zbytek týmu. Pokud se Sacri špatně vyspí, klidně Absolute Legends mohou vyhrát 3:0.

Honza „Kangae“ Sekanina: 2:3

Druhý duel je o poznání vyrovnanější, protože celky dělila pouze jedna hra a AL skončili tak čtvrtí se skóre 8-6, zatímco VIK po 4 prohrách v řadě skončili pátí se skóre 7-7. To by trochu napovědělo, že Vikingekrig neměli úplně nejlepší formu ke konci splitu. Zde bych to ale viděl také na souboj coachů a draftů, co si oba dva připraví, protože playstyle obou týmů je dost okatý a AL potřebují častější fighty a hlavně silný pick (Hecarim, Skarner) v rukou Cybonoxe. Topside je tedy nejsilnější místo právě pro AL, zatímco VIK rádi hrají po celé mapě, zvládají hrát přes více linek a jejich zkušenost s BO5 sérií by měla být větší. Na základě pozorování VIK v druhé letní lize a jejich bojování v BO5 mi prostě nedovolí tenhle tým odepsat a věřím, že se vzchopí a jak botlane, tak midlane budou o stupínek lepší, rozhodně bych ale neodepsal celek AL a rozhodně je to série, která může jít do pěti her na obě strany. Moje závěrečná predikce bude přeci jenom 3:2 pro tým Vikingekrig hlavně na základě zkušeností a individuálních kvalit celé pětky.

Repre Gold vs. Cyber Gaming

Tomáš „Mortsche“ Anděl: 3:1

Za mě asi nejpoutavější duel a určitě bude na co se koukat. Osobně si myslím, že pro oba týmy bude klíčové získat první hru – zvlášť pro morálku CG, kteří by podle mě mohli najet na pořádnou hype vlnu a pak pořádně RPG zatopit. Za mě osobně by CG museli zahrát na 100% a naopak RPG by museli být hodně špatně vyspaní, aby série skončila výhrou CG, ale myslím si, že budeme mít určitě vyrovnaný špíl. Individuálně CG určitě neztrácejí oproti RPG, ba i naopak, ale pro RPG za mě bude klíčový Jejky, kterého prostě nevybanuješ a zvládne svůj tým vést potenciálně náročnou bo5kou. Budu hodně zvědavý, jak si zvládne Adiss poradit s Wondrem a naopak na midlane pro CG vnímám zrádný “Dread faktor”, který podle mě dokáže jako jeden z mála hráčů zahrát a vytáhnout opravdu clutch výkon, když je to třeba. Nesmím opomínat ani Goblina, který  může vytáhnout svůj výborný control mage gameplay nebo i Kassadina.

Roman Dufek: 3:1

RPG vs CG aka G2 vs MAD – G2 vyhrajou, pokud se špatně nevyspí, a to pohodlně, výsledkem 3:1 nebo i 3:0.

Prokop „Hippowan“ Sojka: 3:1

Repre Gold jsou podle mého jedním z mála týmů, které šílený playstyle CG nemůže překvapit. I když si myslím, že kyborgové jednu z her zvládnou urvat díky nečekané taktice, nebo 1v9 výkonu od Dreada, v BO5 zvítězí Repre Gold. V závěru základní části se prezentovali stabilně kvalitními výkony a také individuální kvalitou podle mě CG mírně převyšují.

Honza „Kangae“ Sekanina: 3:1

Nejočekávanější match přímo o postup do finále bude samozřejmě taky tím nejkrvavějším. Zkušenosti, individuální kvality, crazy playstyle, champion oceány, několik titulů – všechno tohle je věc, která mě napadá když se podívám na obě soupisky. Dávat predikce na hry, ve kterých hrají CG je prostě dost komplikované, protože můžou vytáhnout opravdu cokoliv. Na druhou stranu si ale myslím, že jsou RPG pořád tím nejsilnějším týmem a dokáží hrát o něco lépe a proto bych favorizoval spíš je. Nejdůležitější bude rozhodně 2v2 Jejky Proker vs Lipánek Dread – kolem toho se celý duel bude točit a ti, kteří třeba získají lepší picky nebo early výhodu, tak budou dominovat a urvávat hry pro svůj tým. Nemyslím si, že RPG tuhle sérii prohraje, ale stát se může opravdu cokoliv. Nedivil bych se ani pěti hrám, ale myslím si, že Repre vyhrají 3:1 a budou čekat na CG zase ve finále.