6. 12. 2020 Tomáš Anděl

Hitpoint Winter jde do finále! Utkají se eSuba a Repre Gold

Sezóna vrcholí a špičkové domácí League of Legends zakončí samotné finále eSuby proti Repre Gold. Kdo si nakonec odnese 50 tisíc korun a titul česko-slovenské jedničky před koncem roku 2020?

V sobotním semifinále eSuba ukázala skvělou přípravu, bootcamp v jejich pražské gaming room očividně přináší ovoce. V sérii modrá krev jasně dominovala a ve všech třech hrách řídila tempo od začátku až do samotného konce, takže před finále bude v ideálním rozpoložení. Skvěle se blýsknula dlouhodobá tvář tohoto týmu Adam „Random“ Grepl, který hned v první hře předváděl skvělé outplaye za Luciana, za kterého dohrál s bilancí 8/1/6.

V sérii byl hodně vyzdvihován souboj junglerů Václava „Lipanek“ Maxy a Jiřího „Jellou“ Linharta. Právě v tomto duelu se čekalo, že by Cyber Gaming mohli získat klíčovou výhodu, což se však nestalo a Jellou odehrál výbornou sérii. Téměř perfektní hru odehrál v poslední mapě, kdy dokázal za Hecarima excelovat v early game a nakonec dohrál s 13 killy, 11 asistencemi a jen jednou smrtí.

Ve finále se eSuba potká s nejlepším týmem základní části Repre Gold, kteří ve své BO5 sérii porazili Cyber Gaming 3:1. Z hlediska papírových předpokladů by mělo jít o vyrovnané utkání, do nějž však s větší porcí zkušeností půjdou dozajista Repre Gold. Ti budou mít o motivaci dozajista postaráno, jelikož v sestavě hrají hned čtyři hráči, kteří v letošním roce oblékali právě dres eSuby: Wondro, Jejky, Dany a Vasked. V základní části zkušená sestava dvakrát vyhrála, ale v dosavadním play-off vypadala eSuba daleko lépe.

„Až na pár momentů během první a druhé hry jsme byli spokojeni s naší hrou. Doufám, že i dnes proti RPG se ukážeme v dobrém světle. Stejně jako včera jsem zvědav hlavně na to, jak si povede Jellou v jungle matchupu a zda-li za tu dobu dokázal už vyzrát,” vyjádřil se před finále Luong „Narama“ Nguyen, asistent trenéra v eSubě.

„Čekal jsem, že Cyber Gaming budou mít proti eSubě trochu výhodu a docela mě překvapilo, že dostali 3:0. Věříme si, ale bude to boj, jako každá naše hra. Očekávám od nich focus na jungle matchup v draftu, tak uvidíme jak to dopadne, ale myslím si, že rozhodnou zkušenosti na naší straně,” vyjádřil se David „Krakeer“ Bruk, trenér Repre Gold

Pre-show bude dnes startovat v 17:30, během níž se Ondřej „SmOke“ Báča detailně podívá spolu s Tomášem „Mortsche“ Andělem na šance obou týmů. Komentáře se od 18:00 ujme oblíbená dvojice Petr „Xnapy“ Jirák spolu s Romanem Dufkem. Celý stream můžete sledovat na twich.tv/hitpointcz.