15. 1. 2021 Tomáš Anděl

Změna v účastnících Masters – CG nahrazeni Eclotem

Tato novinka a náhlá změna nepotěšila ani nás a určitě nepotěší ani fanoušky Cyber Gaming. Jak už jistě víte, týmy o 4 volné sloty v Masters pro rok 2021 bojovaly skrze přihlášky a následné výběrové řízení, nikoliv kvalifikace, jako tomu bylo doposud. První liga se tedy uzavřela a se všemi týmy Masters bude uzavřena smlouva s podmínkami, které reflektují body v registračních formulářích.

Cílem této změny bylo zprofesionalizovat a stabilizovat prostředí československého LoL esportu a všech lig, co pořádáme. Byl to jeden z mnoha kroků, které jsme měli v plánu uskutečnit k pozvednutí fungování domácího LoL esport ekosystému pro všechny jeho účastníky – organizace, hráče, staff, sponzory, organizátory i diváky. Každou přihlášku jsme důkladně prohlíželi a studovali jsme, jak se podařilo každému týmu naplnit dané sekce a odpovědět na různé otázky, které byly obsaženy v tomto registračním formuláři. Porovnávali jsme přihlášky jak navzájem mezi sebou, tak zároveň s našimi očekáváními a předpoklady. Zároveň jsme požadovali vyplnění přihlášky i po týmech, které si už slot získaly díky umístěním z předchozího roku. I od těchto týmů jsme totiž chtěli slyšet jejich plány, vize a strategie ohledně LoL do roku 2021. Pro všechny účastníky Masters platí to stejné – chceme, aby byli dobrými strategickými partnery pro Hitpoint a my chceme pro ně poskytnout ty nejlepší podmínky a prostředí, aby mohli rozvíjet a plnit jejich nastavené cíle.

S těžkým srdcem musíme konstatovat, že Cyber Gaming nenaplnili naše představy o tom, jak by přihláška měla vypadat a oproti přihláškám ostatních týmů byla jejich nedostatečná. Výběrové řízení jsme opravdu nebrali na lehkou váhu a po důkladném rozhodování, konzultaci s Riot Games a zástupci ostatních ERL lig jsme se rozhodli nepotvrdit slot CG v Masters lize pro rok 2021, který si získali díky jejich úspěchům v letním splitu. Tímto jim děkujeme za dosavadní reprezentaci a přejeme jim hodně štěstí v uzavřených kvalifikacích do druhé ligy. Slot v Masters jsme se rozhodli předat týmu Eclot Gaming, který byl hned první v pořadí co se úrovně přihlášky ostatních nepřijatých týmů týče.

Věříme, že tyto změny pozvednou esport u nás výše a že se nám podaří vybudovat takový ekosystém, který by si všechny strany přály a o který usilují. Neustále pracujeme na tom, abychom domácí prostředí a scénu posouvali kupředu. Masters liga i druhá liga vypuknou velice brzy, přesný harmonogram najdete zde. Děkujeme za podporu, sledování a těšíme se na start parádní kompetetivní sezóny 2021!