1. 10. 2020 Krewca

Rozuzlení kauzy nEophyte z letní 2. ligy

Ve druhé lize Hitpoint Masters došlo v průběhu letního splitu k porušování pravidel ze strany týmu nEophyte, za které byl tento tým nakonec z ligy vyloučen. Po prošetření celé situace a konzultaci se zástupci Riot Games si usvědčení hráči za své prohřešky odnáší i patřičné tresty, různící se dle závažnosti provinění.

K incidentu došlo v rámci zápasů čtvrtého až šestého hracího týdne ligy, kdy hráči nEophyte zřejmě neměli k dispozici dostatek herní i reálné měny pro přejmenování účtu a rozhodli se uchýlit k velmi neťastným rozhodnutím. Hráči Toybu, Spagy a Davros totiž mezi sebou sdíleli herní účty. Konkrétně Davros navíc své počínaní přiznal i v příspěvku na svém twitterovém účtu, který však brzy po výzvě k vysvětlení smazal. Hráči DuckTape, Gattsu a Peinik se sice sdílením účtů neprovinili, ale jelikož o celé situaci věděli a do zápasů přesto nastoupili, budou menším postihem zasaženi také oni.

Výsledkem několikaměsíčního vyšetřování včetně IP checku byla skutečnost, že, cituji: „Toybu had access on 30.07., 31.07., and 06.08. to Spagy for the time (and beyond). In general, there were additional persons/IPs accessing the account from Toybu on multiple days…“ – zástupce Riot Games provádějící IP check.

V rámci tohoto jednání bylo porušeno jedno ze základních pravidel hry League of Legends (tzv. Summoner’s Code), jejíž kompletní znění je následující:

„Nikomu nesděluj své přihlašovací údaje – Pokud své údaje prozradíš například nějakému kamarádovi, riskuješ tím, že ti účet někdo ukradne nebo ti bude zablokován za negativní chování, jehož se přitom dopustil někdo jiný. Nebezpečí krádeže účtu se také vystavíš, pokud se prostřednictvím svých údajů k LoL přihlásíš na nějakou cizí stránku.

Ringing je zároveň zakázán i v rámci pravidel pro ERL, kterými se 2. Hitpoint Masters liga řídí:

„8.1.6. Ringingem se myslí užívání účtu jiného hráče, nebo domlouvání takového jednání”.

Jako organizátoři největších česko-slovenských turnajů v League of Legends nemůžeme podobné chování tolerovat a museli jsme tedy přistoupit k udělování trestů. Pevně věříme, že se díky těmto krokům samotní hráči poučí a po vypršení trestů je znovu rádi uvítáme v našich soutěžích zpět. Zároveň bychom tímto chtěli na podobné chování upozornit a varovat před ním současné i budoucí účastníky našich turnajů a lig.

Tresty, které budou platit pro Hitpoint Masters a další ligy v rámci ERL:

  • Toybu: Pětiměsíční ban za sdílení účtů a ringing
  • Spagy: Pětiměsíční ban za sdílení účtů a ringing
  • Davros: Pětiměsíční ban za sdílení účtů a ringing
  • DuckTape: Oficiální varování na jeden rok
  • Gattsu: Oficiální varování na jeden rok
  • Peinik: Oficiální varování na jeden rok

Tresty začínají běžet dnešním dnem, hráči proto nemohou nastoupit v jarní sezóně Hitpoint Masters #15 ani v souběžné 2. lize. Tým nEophyte byl také diskvalifikován z letní 2. Masters ligy a všechny zápasy byly vynulovány.

Tyto bany platí pro všechny tituly společnosti Riot Games, tudíž se vztahují i na turnaje ve Valorantu, Wild Riftu, Legends of Runeterra a dalších.